MENU

Świąteczna Sesja Lifestyle

Co to jest Świąteczna Sesja Lifestyle?

Świąteczna Sesja Lifestyle to zupełnie naturalna sesja zdjęciowa wykonywana w Twoim domu. Ukazuje ona Wasze mieszkanie, ozdoby przygotowane na święta, klimat jaki tworzycie, a przede wszystkim Was i Wasze wspólne przygotowania do Świąt.

Czym się różni Świąteczna Sesja Lifestyle od Sesji Studyjnej?

Przede wszystkim tym, że wykonywana jest w Waszym domu, tam gdzie mieszkacie, gdzie czujecie się swobodnie i pewnie. Znacie każdy kąt Waszego mieszkania, tworzycie je z pasją, wg własnego stylu. Przed taką sesją nie musicie się zastanawiać czy spodoba Wam się przygotowana przez fotografa aranżacja i scenki do sesji. Tutaj bowiem to Wy jesteście twórcami, wy przygotowujecie wnętrze na Święta. Rozstawiacie ozdoby. Ubieracie choinkę. Pieczecie pierniczki, by móc je potem zjeść podczas Świąt. I ten zapach przypraw unoszący się po całym domu – cudowny.

Jakie są rodzaje Świątecznej Sesji Lifestyle?

Osobiście wykonuję dwa rodzaje Świątecznej Sesji Lifestyle. Pierwszy to wspólne ubieranie choinki przez wszystkich domowników. Pojawiam się u Was w domu z aparatem w ten wyjątkowy dzień w roku, gdy dzieciaki od samego rana skaczą i pytają kiedy będą mogły wieszać bombki. Pamiętasz jeszcze to podekscytowanie płynące z ubierania choinki? Ja tak 😉 Ale wracając do choinki – wy wieszacie bombki, aniołki, ozdoby z piernika a ja w tym czasie wykonuję fotorelację. Podczas sesji lifestyle nie ma ustawianych zdjęć, pozowania, sztucznych uśmiechów. Jest czas na spontan, na zamiatanie potłuczonych bombek, przeglądanie się w szklanych bombkach i zakładanie gwiazdy na sam czubek choinki. I wiecie na co jeszcze? Na podjadanie piernikowych ozdób, które niby to mają wisieć na choince 😉

Drugi rodzaj Świątecznych Sesji Lifestyle to rodzinne pieczenie pierniczków. Pojawiam się w Waszym domu gdy ciasto jest już zagniecione a w domu pachnie przyprawami korzennymi. Wówczas zaczynacie je wałkować. Jest czas na wykrawanie ciasteczek w różnych kształtach. Pierwsza partia surowych pierniczków trafia do pieca a dzieciaki przepychają się kto może wycinać kolejne gwiazdki, aniołki i bałwanki. A potem jeszcze dekorowanie kolorowymi lukrami, kuleczkami i oczywiście słodkie podjadanie 😀

Ciekawa jestem, która Świąteczna Sesja Lifestyle Tobie przypadła do gustu – ta z pierniczkami czy ta z ubieraniem choinki?

Kiedy wykonać Świąteczną Sesję Lifestyle?

Z racji tego że Świąteczna Sesja Lifestyle obejmuje Twoje faktyczne przygotowania do Świąt, najlepiej wykonać ją pod koniec listopada lub w grudniu.

Pierniczki często piecze się około miesiąc przed Świętami, by następnie zamknąć je w blaszanym pudełku. Wówczas ciasto ma czas by zmięknąć i by pierniczki były idealne na Święta. Myślę, że tą sesję warto więc umówić w okolicy przełomu listopada i grudnia.

A co z ubieraniem choinki? To zależy czy masz w domu sztuczną choinkę czy zamierzasz kupić prawdziwą. Jeśli lubisz ubierać choinkę już na Mikołajki – wówczas na sesję umawiamy się z początkiem miesiąca grudnia. Jeśli natomiast będziesz miał w domu żywe drzewko – sesję będzie trzeba wykonać krótko przed Świętami. I pamiętaj – taką sesję dobrze jest zaplanować z wyprzedzeniem, by nie zabrakło dla Ciebie miejsca w tym gorącym czasie świątecznych przygotowań.

Jak się przygotować do Świątecznej Sesji Lifestyle?

Jeśli chodzi o strój proponuję ubrać się tak, by czuć się komfortowo. Pamiętaj, że jest to Twoja sesja. Zdjęcia będą w albumie rodzinnym a nie w czasopiśmie mody. Jeśli masz ochotę by cała Twoja rodzina była w kolorowych sweterkach – tak zrób. A jeśli uważasz, że lepiej będziecie wyglądać w odświętnych strojach – tak właśnie się ubierzcie 😀

Ile trwa Świąteczna Sesja Lifestyle?

Taka sesja trwa około 40 min – 1 godziny. To taki magiczny czas, podczas którego dzieci są wciąż zaangażowane w swoją pracę i proponowane zajęcia i nie zdążą się znudzić obecnością fotografa. Po tym czasie, każdy rozejdzie się do swojego pokoju – nawet jeśli choinka nie będzie do końca ubrana a część pierniczków będzie wciąż nieudekorowanych.

Więcej zdjęć oraz ważnych informacji poniżej.

Więcej zdjęć ze Świątecznych Sesji Lifestyle możesz zobaczyć tutaj: GALERIA

A jeśli myślisz o wykonaniu takiej właśnie sesji w Twoim domu – zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą – AKTUALNA OFERTA ŚWIĄTECZNYCH SESJI LIFESTYLE