MENU

fotografia dziecięca i rodzinna

Studio fotograficzne znajduje się w Zabrzu na granicy z miastem Gliwice. Pracuję także w plenerze oraz na uroczystościach rodzinnych na terenie województwa śląskiego w miastach: Zabrze, Gliwice, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Katowice, Chorzów, Pyskowice i inne.

STANDARDOWA Sesja noworodkowa

Fotografia noworodkowa jest tym, co kocham najbardziej. Oddajecie w moje ręce Wasz największy skarb, bym mogła dla Was wyczarować obrazy, które będą pamiątką na całe życie. Te malutkie paluszki, pomarańczowe noski, wydęte policzki, sterczące włoski, ciało, które jeszcze pamięta pozycję embrionalną i fałdki skóry, które są przecudowne. Dziękuję Wam za zaufanie, którym mnie obdarzacie. A ja staram się najbardziej jak mogę, by ta wyjątkowa sesja była niezapomnianym wspomnieniem i by powstały zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie. Zapamiętam dla Was ideał małego Stworzenia.

 

Sesję noworodkową najlepiej zamówić już w czasie ciąży, a po porodzie uzgodnić tylko dokładny termin zdjęć. Wówczas nie musicie się martwić dostępnością terminów, uzgadnianiem szczegółów a jedynie pamietać, by napisać do mnie krótką informację, że Wasz Maluszek jest już na świecie. Fotografię noworodkową wykonuję od 5 do 28 dnia życia dziecka. Jest to okres, gdy dziecko przesypia większą część dnia a jego ciało pamięta jeszcze pozycje embrionalne. Sesje noworodkowe wykonuję w moim studio w Zabrzu lub w domu klienta na terenie miasta Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Pyskowice, Rybnik (województwo śląskie).

 

Zawsze przed dniem sesji noworodkowej staram się telefonicznie uzgodnić z rodzicami kolory przewodnie, które będą otaczały naszego małego modela. Omawiamy szczegóły, opowiadam, jak należy się przygotować, co zabrać ze sobą, odpowiadam na pytania. Ja do sesji przygotowuję się dzień wcześniej. Wybieram niezbędne rekwizyty oraz akcesoria w uzgodnionych wcześniej kolorach. Dobieram kocyki, owijki, czapeczki, opaski tak, by wszystko ze sobą współgrało i by cieszyło Wasze oko. W dniu sesji zawsze jestem wypoczęta i zdrowa.

 

W studio panuje odpowiednia temperatura na poziomie 24-25 stopni Celsjusza. W bezpiecznej odległości od dzieciątka stoi nagrzewacz powietrza. Zapewnia on odpowiednią temperaturę, by mały model mógł spokojnie spać, gdy ja "maluję" jego portrety. W trakcie wykonywania zdjęć Wy się relaksujecie mając dostęp do mini bufetu. Pamiętajcie, że sesja noworodkowa może trwać 3 godziny, ale może się też przedłużyć do 4 godzin. To dziecko dyktuje tempo sesji, wyznacza kiedy możemy pracować a kiedy jest przerwa na mleczko i toaletę. W czasie sesji noworodkowej panuje przyjazna i spokojna atmosfera, tu nikt nie patrzy na zegarek.

 

Usługa obejmuje kadry samego dziecka jak i dziecka z rodzicami i/lub rodzeństwem. Piękną pamiątką jest zdjęcie, na którym rodzice tulą w ramionach swoje kilkudniowe dziecko. Prozę rodziców, by na potrzeby zdjęć zabrali ze sobą jasne/białe lub czarne ubranie bez napisów, emblematów, nadruków. Dla dziecka należy zapakować pieluszki, smoczek uspokajacz oraz pokarm.

 

W czasie sesji noworodkowych często się zdarza, że maluszek załatwi się na koc. Nie przejmujcie się tym. W takiej sytuacji delikatnie wycieramy maluszka, brudne rzeczy daję do prania i szykuję czyste miejsce do dalszej fotografii. Po każdej sesji noworodkowej, wszystkie wykorzystane akcesoria są prane w proszkach i płynach hipoalergicznych firmy Jelp i Lovela. Zapewnia to komfort maluszka w czasie trwania zdjęć i nie powoduje podrażnień delikatnej skóry noworodka.

 

Wybieracie sesję noworodkową w swoim domu? Zabiorę wówczas ze sobą niezbędne akcesoria, skrzynki, kosze, owijki, koce, czapeczki i opaski. Wszystko to co będzie mi potrzebne by wyczarować dla Was cudowne obrazy. A może chcecie, bym uchwyciła dla Was pierwsze wspólne chwile, gdy dziecko pojawia się w domu. Sesja lifestyle-owa, bez rekwizytów, skrzynek, mis a jedynie naturalne otoczenie dziecka, jego kącik, łóżeczko, fotel mamy, w którym karmi, bezpieczne ramiona taty, który tuli i całuje. Tutaj skupiamy się na Was, na Waszej bliskości i naturalności.

 

Pełna galeria standardowych sesji noworodkowych dostępna jest TUTAJ .

NATURALNA Sesja noworodkowa

Naturalna sesja noworodkowa jest alternatywą dla tych rodziców, którzy z różnych względów nie lubią standardowej sesji noworodkowej, lub jej efektów. Podczas takiego spotkania wykonuję zupełnie naturalne kadry jak trzymacie dziecko, jak się tulicie, całujecie, jak patrzycie sobie w oczy. Tak, może nawet będziecie na siebie patrzeć - naturalna sesja noworodkowa nie wymaga by dziecko spało. Dlatego też można ją wykonać również wtedy, gdy dziecko jest już "za stare" na standardową sesję noworodkową.

 

Cała sesja utrzymana jest w minimalistycznej i jasnej tonacji. Zdjęcia wykonuję zarówno na łóżku jak i na stojąco. Nie ma tu żadnych rekwizytów jak miski, kosze, skrzynki. Dziecko ubrane jest w białe body, czasami opatulone w kocyk lub jasną owijkę.

 

Pełna galeria noworodkowych sesji naturalnych dostępna jest TUTAJ .

Sesja dziecięca / rodzinna

Fotografia dziecięca jest kolejną cudowną dziedziną mojej pracy. Wasze dziecko umie już podpierać się na rączkach? Potrafi siedzieć? A może stawia pierwsze kroki? Obchodzi właśnie swoje urodziny? A może chcecie ofiarować dziadkowi i babci cudowne zdjęcie swoich pociech? Zapraszam na sesję dziecięcą. Możemy spotkać się w studio choć szczerze zachęcam do zdjęć w plenerze. Bo to właśnie w plenerze powstają najpiękniejsze kadry. Dziecko może się bawić, szaleć ze swoim bratem lub siostrą, przytulić się do rodzica, dostać buziaczka od mamy, położyć się na zielonej trawie. Natura jest najpiękniejszym tłem dla naszych dzieci. Pamiętajcie, że fotografia dziecięca ściśle wiąże się z fotografią rodzinną. W czasie moich sesji zawsze wykonuję zdjęcia rodzinne, główni bohaterowie w objęciach mamy, „na barana” u taty, podrzucani aż do nieba, idący z Wami za rękę w stronę zachodzącego słońca. Rozmarzyliście się? Ja też :)

 

Niestety nasz klimat nie zawsze umożliwia nam spotkania w plenerze - zimny wiatr, deszcz, szaruga jesieni... Wówczas zapraszam Was do mojego przytulnego i przygotowanego dla Was studia. Studyjne sesje rodzinne charakteryzują się minimalizmem. Nie ma tu wielu rekwizytów, a jedynie pojedyncze zabawki, którymi dziecko bawi się podczas wykonywania zdjęć, skrzynki, do których może wejść, lub na których może usiąść a także zasłane łóżko na którym możecie wspólnie usiąść, położyć się, poprzytulać, gdy ja będę będę wykonywała zdjęcia.

 

Pełna galeria sesji rodzinnych plenerowych dostępna jest TUTAJ , a studyjnych TUTAJ .

Sesja roczkowa

Sesja roczkowa to wspaniały pomysł na udokumentowanie jakże ważnego momentu w życiu Waszego dziecka. Ma dopiero 1 rok a jak bardzo już się zmieniło. Jeszcze niedawno był małą kruszynką a dziś już sam siedzi, próbuje wstawać a może nawet stawia pierwsze kroki. To idealna chwila, by te wszystkie zmiany zapisać na zdjęciach i włożyć do albumu dziecka.

 

Pierwsze urodzinki, pierwsze prezenty, pierwszy tort. No właśnie – pierwszy tort. Zachęcam Was do sesji typu „SMASH CAKE”. Na czym ona polega? Solenizant dostaje swój pierwszy w życiu tort i może go zjeść tak, jak potrafi. Rączkami, może łyżeczką, a może po prostu schyli się i będzie wyjadał pyszności wprost z talerzyka. To super doświadczenie dla małego solenizanta a dla Was dużo śmiechu i wspaniała pamiątka w postaci zdjęć dokumentujących roześmianą i brudną od ucha do ucha buzię Waszej pociechy.

 

Na zakończenie sesji roczkowej coś specjalnego dla tych, którzy kochają pluskać się w wodzie - kąpiel pełna piany! Tak, tak - Twoje dziecko będzie mogło cieszyć się kąpielą, a ja dam Wam najpiękniejsze zdjęcia pokazujące radość i wolność Waszego dziecka.

 

Czy podczas sesji roczkowej można wykonać ujęcia rodzinne? Tak oczywiście! Sesję roczkową zaczynamy właśnie od ujęć rodzinnych czyli ujęć z rodzicami , jeśli jest, ze starszym rodzeństwem.

 

Pełna galeria sesji roczkowych dostępna TUTAJ .

Sesja ciążowa

Sesję z brzuszkiem najlepiej jest wykonać w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Brzuszek jest już wtedy ładnie widoczny a mama czuje, że rozkwita. Jest to idealny moment, by uwiecznić na zdjęciach rozpromienioną przyszłą mamę. Zachęcam do wykonywania sesji ciążowej razem z partnerem, gdyż to właśnie tata staje się podporą rodziny i jej fundamentem. Fotografię brzuszkową wykonuję w studio lub w plenerze. Wybór należy do Was! Ja ze swojej strony również przygotuję dla mamy kilka propozycji do wyboru w postaci sukienek, sweterków, tunik. Zachęcam również, by zabrać na sesję coś swojego. Może to być ładny komplet bielizny, dżinsy których nie da się zapiąć, koszula partnera. Szczegóły sesji uzgodnimy przed jej dniem, by sesja spełniła Wasze oczekiwania, i by Wasze zdjęcia przynosiły Wam cudowne wspomnienia na całe życie.

 

Pełna galeria sesji ciążowych studyjnych dostępna jest TUTAJ , a plenerowych TUTAJ .

akcesoria do sesji

Sesje rodzinne, sesje dziecięce, sesje urodzinowe i sesje roczkowe wykonuję w studio fotograficznym mieszczącym się w Zabrzu, przy ulicy Wolności 10 lub w plenerze na terenie województwa śląskiego.

Studio jest w pełni wyposażone w niezbędne akcesoria wykorzystywane podczas sesji: kosze, skrzynki, misy, koce, misie, drewniane zabawki a także ubranka dla dzieci od 3 miesiąca życia do 5 roku życia, zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców oraz sukienki, swetry i tuniki dla kobiet w ciąży.

Inny pomysł na sesję

A może macie swój pomysł na sesję, której nie opisałam powyżej? Sesja kobieca, reportaż z Chrztu św, pamiątka Pierwszej Komunii św? Jestem otwarta na propozycje. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, wsłuchuję się w klienta, pracujemy wspólnie, by obrazy, które tworzymy cieszyły mnie jako artystę a przede wszystkim Was, gdyż to Wasza pamiątka na całe życie.

kontakt

wyślij

Formularz przesłany pomyślnie, dziękuję.Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.