MENU

fotografia dziecięca i rodzinna

Witaj w zakładce poświęconej mojej fotografii.

 

Wybierz sesję, o której chcesz dowiedzieć się więcej:

 

Moje studio fotograficzne znajduje się w Zabrzu na granicy z miastem Gliwice. Pracuję także w plenerze oraz na uroczystościach rodzinnych na terenie województwa śląskiego w miastach: Zabrze, Gliwice, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Katowice, Chorzów, Pyskowice, Rybnik i inne.

 

standardowa sesja noworodkowa

Fotografia noworodkowa jest tym, co kocham najbardziej. Oddajecie w moje ręce Wasz największy skarb, bym mogła dla Was wyczarować obrazy, które będą pamiątką na całe życie. Te malutkie paluszki, pomarańczowe noski, wydęte policzki, sterczące włoski, ciało, które jeszcze pamięta pozycję embrionalną i fałdki skóry, które są przecudowne. Dziękuję Wam za zaufanie, którym mnie obdarzacie. A ja staram się najbardziej jak mogę, by ta wyjątkowa sesja była niezapomnianym wspomnieniem i by powstały zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie. Zapamiętam dla Was ideał małego Stworzenia.

 

Kiedy najlepiej zapisać się na Sesję Noworodkową?

 

Sesję Noworodkową najlepiej zamówić już w czasie ciąży, a po porodzie uzgodnić tylko dokładny termin zdjęć. Wówczas nie musicie się martwić dostępnością terminów, uzgadnianiem szczegółów. Trzeba jedynie pamietać, by napisać do mnie krótką informację, że Wasz Maluszek jest już na świecie.

 

Kiedy najlepiej wykonać Sesję Noworodkową?


Fotografię noworodkową wykonuję od 5 do 28 dnia życia dziecka. Jest to okres, gdy dziecko przesypia większą część dnia a jego ciało pamięta jeszcze pozycje embrionalne. Sesje noworodkowe wykonuję w moim studio w Zabrzu lub w domu klienta na terenie miasta Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Pyskowice, Rybnik (województwo śląskie).

 

Czy rodzice mają wpływ na wybór stylizacji?

 

Tak! Zawsze przed dniem Sesji Noworodkowej staram się uzgodnić z rodzicami kolory przewodnie, które będą otaczały naszego małego modela. Omawiamy szczegóły. Opowiadam, jak należy się przygotować i co zabrać ze sobą. Odpowiadam na pytania. Nim wejdziecie do studia wszystko jest już gotowe. Rekwizyty i akcesoria w uzgodnionych wcześniej kolorach wybrane. Dobrane kocyki, owijki, czapeczki, opaski tak, by wszystko ze sobą współgrało i by cieszyło Wasze oko. W dniu sesji zawsze jestem wypoczęta i zdrowa.

 

Jak przebiega Sesja Noworodkowa?

 

W studio panuje odpowiednia temperatura na poziomie 24-25 stopni Celsjusza. W bezpiecznej odległości od dzieciątka stoi nagrzewacz powietrza. Zapewnia on odpowiednią temperaturę, by mały model mógł spokojnie spać, gdy ja "maluję" jego portrety. W trakcie wykonywania zdjęć Wy się relaksujecie mając dostęp do mini bufetu.

 

Ile trwa Sesja Noworodkowa?

 

Pamiętajcie, że sesja noworodkowa może trwać 2 godziny, ale może się też przedłużyć do 4 godzin. To dziecko dyktuje tempo sesji, wyznacza kiedy możemy pracować a kiedy jest przerwa na mleczko i toaletę. W czasie sesji noworodkowej panuje przyjazna i spokojna atmosfera, tu nikt nie patrzy na zegarek.

 

Czy sesja obejmuje ujęcia z rodzicami?

 

Oczywiście, że tak! Usługa obejmuje kadry samego dziecka jak i dziecka z rodzicami i/lub rodzeństwem. Piękną pamiątką jest zdjęcie, na którym rodzice tulą w ramionach swoje kilkudniowe dziecko. Prozę rodziców, by na potrzeby zdjęć zabrali ze sobą jasne/białe lub czarne ubranie bez napisów, emblematów, nadruków.

 

A co jeśli dziecko zabrudzi coś podczas sesji?

 

W czasie sesji noworodkowych często się zdarza, że maluszek załatwi się na koc. Nie przejmujcie się tym. W takiej sytuacji delikatnie wycieramy maluszka. Brudne rzeczy daję do prania i szykuję czyste miejsce do dalszej fotografii. Po każdej sesji noworodkowej, wszystkie wykorzystane akcesoria są prane w proszkach i płynach hipoalergicznych firmy Jelp i Lovela. Zapewnia to komfort maluszka w czasie trwania zdjęć i nie powoduje podrażnień delikatnej skóry noworodka.

 

Czy Standardową Sesję Noworodkową możemy wykonać u nas w domu?

 

Tak. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie przyjść do studia lub po prostu wolicie bym to ja przyjechała do Was. Zabiorę wówczas ze sobą niezbędne akcesoria, skrzynki, kosze, owijki, koce, czapeczki i opaski. Będę potrzebowała dostęp do okna, trochę wolnej przestrzeni i prawdopodobnie wykorzystam Wasze łóżko lub kanapę. Wszystko to co będzie mi potrzebne, by wyczarować dla Was cudowne obrazy.

NATURALNA Sesja noworodkowa

Naturalna Sesja Noworodkowa jest alternatywą dla tych rodziców, którzy z różnych względów nie lubią Standardowej Sesji Noworodkowej, lub jej efektów.

 

Kiedy można wykonać Naturalną Sesję Noworodkową?

 

Sesja ta nie wymaga by dziecko spało. Dlatego też można ją wykonać również wtedy, gdy dziecko jest już "za stare" na standardową sesję noworodkową. Wykonuję ją do ukończenia przez dziecko 2. miesiąca życia.

 

Jak przebiega Naturalna Sesja Noworodkowa?

 

Podczas takiego spotkania wykonuję zupełnie naturalne kadry jak trzymacie dziecko, jak się tulicie, całujecie, jak patrzycie sobie w oczy. Cała sesja utrzymana jest w minimalistycznej i jasnej tonacji. Zdjęcia wykonuję zarówno na łóżku jak i na stojąco. Nie ma tu żadnych rekwizytów jak miski, kosze, skrzynki. Dziecko ubrane jest w białe body, czasami opatulone w kocyk lub jasną owijkę.

 

Ile trwa Naturalna Sesja Noworodkowa?

 

Sesja ta przebiega dość sprawnie i trwa około 1-2 godziny. Czas uzależniony jest w głównej mierze od maluszka, czy jest spokojny, czy też potrzebuje przerwę na karmienie i pielęgnację.

 

Czy na sesję możemy przyjść ze starszym rodzeństwem?

 

Obowiązkowo! Niezależnie od rodzaju Sesji Noworodkowej zawsze zachęcam, by wzięli w niej udział nie tylko rodzice ale i starsze rodzeństwo noworodka.

Sesja dziecięca / rodzinna

Fotografia dziecięca jest kolejną cudowną dziedziną mojej pracy. Wasze dziecko umie już podpierać się na rączkach? Potrafi siedzieć? A może stawia pierwsze kroki? Obchodzi właśnie swoje urodziny? A może chcecie ofiarować dziadkowi i babci cudowne zdjęcie swoich pociech? Zapraszam na sesję dziecięcą lub rodzinną.

 

Gdzie najlepiej wykonać sesję dziecięcą / rodzinną?

 

Jeśli lubisz prostotę i minimalizm - zapraszam Cię do mojego przytulnego studia. Nie ma tu wielu rekwizytów, które na zdjęciach odwrócą uwagę od Twojego dziecka. Są jedynie pojedyncze zabawki, którymi dziecko bawi się podczas wykonywania zdjęć. Skrzynki, do których może wejść. Jest także zasłane łóżko, na którym możecie wspólnie usiąść, położyć się, poprzytulać, gdy ja będę będę wykonywała zdjęcia.

 

A jeśli lubisz zdjęcia pełne koloru wówczas zachęcam do zdjęć w plenerze. Bo to właśnie w plenerze powstają najpiękniejsze kadry. Dziecko może się bawić, szaleć ze swoim bratem lub siostrą, przytulić się do rodzica, dostać buziaczka od mamy, położyć się na zielonej trawie. Natura jest najpiękniejszym tłem dla naszych dzieci.

 

Czy Sesja Dziecięca obejmuje także kadry rodzinne?

 

Pamiętajcie, że fotografia dziecięca ściśle wiąże się z fotografią rodzinną. W czasie moich sesji zawsze wykonuję zarówno ujęcia samego dziecka / dzieci jak i zdjęcia rodzinne. Mali bohaterowie w objęciach mamy, „na barana” u taty, podrzucani aż do nieba, idący z Wami za rękę w stronę zachodzącego słońca. Bo przecież dziecko nie jest samo na tym świecie - ono jest częścią Rodziny.

 

Jaki wiek dziecka jest dobry na Sesją Dziecięcą?

 

Tak na prawdę każdy kolejny skok rozwojowy jest idealnym momentem, by znów się ze mną spotkać.

Jeśli Twoje dziecko potrafi już leżeć na brzuszku i podpierać się rączkami - to idealny moment na Sesję Niemowlęcą. A może siedzi już stabilnie i chcesz to zatrzymać na zdjęciach? Kolejne urodziny Twojej pociechy? A może po prostu aktualizacja rodzinnego albumu!

Pamiętaj tylko, że dzieci zmieniają się każdego dnia i dorastają zbyt szybko. Nie przegap tego!

Sesja roczkowa

Sesja roczkowa to wspaniały pomysł na udokumentowanie jakże ważnego momentu w życiu Waszego dziecka. Ma dopiero 1 rok a jak bardzo już się zmieniło. Jeszcze niedawno był małą kruszynką a dziś już sam siedzi, próbuje wstawać a może nawet stawia pierwsze kroki. To idealna chwila, by te wszystkie zmiany zapisać na zdjęciach i włożyć do albumu dziecka.

 

Jak przebiega Sesja Roczkowa?

 

Sesja Roczkowa to nie tylko zdjęcia z balonami i drewnianą jedyneczką. Pierwsze urodzinki to i pierwszy tort. No właśnie – tort. Zachęcam Was do sesji typu „SMASH CAKE”. Na czym ona polega? Solenizant dostaje swój pierwszy w życiu tort i może go zjeść tak, jak potrafi. Rączkami, może łyżeczką, a może po prostu schyli się i będzie wyjadał pyszności wprost z talerzyka. To super doświadczenie dla małego solenizanta a dla Was dużo śmiechu i wspaniała pamiątka w postaci zdjęć dokumentujących roześmianą i brudną od ucha do ucha buzię Waszej pociechy.

 

Na zakończenie Sesji Roczkowej coś specjalnego dla tych, którzy kochają pluskać się w wodzie - kąpiel pełna piany! Tak, tak - Twoje dziecko będzie mogło cieszyć się kąpielą, a ja dam Wam najpiękniejsze zdjęcia pokazujące radość i wolność Waszego dziecka.

 

Czy podczas Sesji Roczkowej można wykonać ujęcia rodzinne?

 

Tak, oczywiście! Sesję Roczkową zaczynamy właśnie od ujęć rodzinnych czyli ujęć z rodzicami, i jeśli jest, ze starszym rodzeństwem. To takie pomieszanie Sesji Roczkowej z Sesją Rodzinną ;)

Sesja ciążowa

Ciąża to piękny czas i na pewno warty uwiecznienia na zdjęciach. Wyglądasz kwitnąco i jeszcze bardziej kobieco niż zwykle!

 

Kiedy najlepiej wykonać Sesję Ciążową?

 

Sesję z brzuszkiem najlepiej jest wykonać w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Brzuszek jest już wtedy ładnie widoczny a mama czuje się na siłach by wziąć udział w sesji. Jest to idealny moment, by uwiecznić na zdjęciach rozpromienioną przyszłą mamę.

 

Czy w Sesji Ciążowej może wziąć udział także maż / partner?

 

Tak! Zachęcam do wykonywania Sesji Ciążowej razem z partnerem, gdyż to właśnie tata staje się podporą rodziny i jej fundamentem. A jeśli mas już starsze dzieci - one także mogą wziąć udział w sesji.

 

Gdzie można wykonać Sesję Ciążową?

 

Fotografię brzuszkową wykonuję w studio lub w plenerze. Wybór należy do Ciebie!

 

Czy w studiu są stroje dla przyszłej mamy?

 

Tak, w mojej studyjnej szafie są sukienki, sweterki, i materiały, z których można skorzystać. Zachęcam również, by zabrać na sesję coś swojego. Może to być ładny komplet bielizny, dżinsy, koszula partnera. Szczegóły sesji uzgodnimy przed jej dniem. Zależy mi bowiem, by sesja spełniła Twoje oczekiwania i była dla Ciebie pięknym przeżyciem.

 

Sesja lifestyle

Co to jest Sesja LIfestyle?

 

To sesja, która odbywa się w Twoim domu. Zupełnie naturalna, bez pozowania i rekwizytów. Ale nic się nie martw - zawsze podpowiadam na sesji jak się ustawić, gdzie usiąść lub się położyć. Do zdjęć potrzebne jest światło - musimy więc z nim współpracować. A Sesje Lifestyle staram się wykonywać przy świetle dziennym, które wpada do Twojego domu przez okna.

 

Jaką sesję mogę wykonać w domu??

 

Każdą jedną. W zaciszu domowym możemy wykonać sesję ciążową, noworodkową, niemowlęcą lub rodzinną. Każdy kolejny etap w Twoim życiu może być uwieczniony w gniazdku, które tworzysz.

 

Ile trwa Sesja Lifestyle?

 

Zwykle około 1-1,5 godziny. Tyle czasu potrzeba bym mogła się zapoznać z Waszym domem, zaproponować Wam miejsce pracy i wykonać wspólnie sesję. Jeśli w sesji biorą udział dzieci - jest wówczas czas na karmienie i pielęgnację.

 

Czy muszę mieć duży dom lub mieszkanie, by zgłosić się na Sesję Lifestyle?

 

Absolutnie nie. Wnętrze Twojego domu ma wpływ na ostateczny wygląd zdjęć ale nie jest najważniejsze. Podczas sesji skupiam się na Waszej bliskości, miłości i radości. To Wy jesteście głównym tematem zdjęć! Wystarczy nawet kawałek kanapy lub łóżka, okno które wpuści nam trochę światła i możemy pracować :)

Inny pomysł na sesję

A może macie swój pomysł na sesję, której nie opisałam powyżej? Sesja kobieca, reportaż z Chrztu św, pamiątka Pierwszej Komunii św? Jestem otwarta na propozycje. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, wsłuchuję się w klienta, pracujemy wspólnie, by obrazy, które tworzymy cieszyły mnie jako artystę a przede wszystkim Was, gdyż to Wasza pamiątka na całe życie.

kontakt

wyślij

Formularz przesłany pomyślnie, dziękuję.Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.