Hey, this site is © don't right-click it dude.You can change this text
/ Share
Fotografia

Fotografia

Bo czy jest coś piękniejszego niż cud narodzin i malutka istota ludzka, która dopiero co przyszła na świat?

Fotografia jest moim życiem a motywacją Wasza radość, którą czujecie odbierając pamiątki z sesji rodzinnych, ciążowych, noworodkowych, dziecięcych.

Pracuję na terenie województwa śląskiego, w miastach: Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Ruda Ślaska, Chorzów, Katowice.

Fotografia noworodkowa jest tym, co kocham najbardziej. Oddajecie w moje ręce Wasz największy skarb, bym mogła dla Was wyczarować obraz, który będzie pamiątką na całe życie. Te malutkie paluszki, pomarańczowe noski, wydęte policzki, sterczące włoski, ciało, które jeszcze pamięta pozycję embrionalną i fałdki skóry, które są przecudowne. Dziękuję Wam za zaufanie, którym mnie obdarzacie. A ja staram się najbardziej jak mogę, by ta wyjątkowa sesja była niezapomnianym wspomnieniem i by powstały zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie.

Sesję noworodkową najlepiej zamówić już w czasie ciąży, a po porodzie uzgodnić tylko dokładny termin zdjęć. Fotografię noworodkową wykonuję od 5 do 20 dnia życia dziecka. Jest to okres, gdy maluszek przesypia większą część dnia a jego ciało pamięta jeszcze pozycje embrionalne. Sesje noworodkowe wykonuję w moim studio w Zabrzu lub w domu klienta na terenie miasta Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice (województwo śląskie).

Zawsze przed dniem sesji noworodkowej staram się telefonicznie uzgodnić z rodzicami kolory przewodnie, które będą otaczały naszego małego modela. Omawiamy szczegóły, opowiadam, jak należy się przygotować, co zabrać ze sobą, odpowiadam na pytania. Ja do sesji przygotowuję się dzień wcześniej. Wybieram niezbędne rekwizyty oraz akcesoria w uzgodnionych wcześniej kolorach. Dobieram kocyki, owijki, czapeczki, opaski tak, by wszystko ze sobą współgrało i by cieszyło Wasze oko. W dniu sesji zawsze jestem wypoczęta i zdrowa. W studio panuje odpowiednia temperatura na poziomie 24-25 stopni Celsjusza. W bezpiecznej odległości od dzieciątka stoi nagrzewacz powietrza. Zapewnia on odpowiednią temperaturę, by mały model mógł spokojnie spać, gdy my malujemy jego portrety. W trakcie wykonywania zdjęć często proszę jednego z rodziców by mi asystował, by był blisko, by podparł główkę dzieciątka lub uniósł koc stanowiący tło. A to wszystko po to, by Wasz skarb był bezpieczny w każdym momencie sesji. Pamiętajcie, że sesja noworodkowa może trwać 3 godziny, ale może się też przedłużyć do 5 godzin. To dzieciątko dyktuje tempo sesji, wyznacza kiedy możemy pracować a kiedy jest przerwa na mleczko i toaletę. W czasie sesji noworodkowej panuje przyjazna i spokojna atmosfera, tu nikt nie patrzy na zegarek. Spokojnie karmimy dzieciątko i robimy zdjęcia, gdy ono jest gotowe. W czasie sesji noworodkowej zachęcam rodziców by zrobili sobie zdjęcia ze swoim skarbem. Piękną pamiątką jest zdjęcie, na którym rodzice tulą w ramionach swoje kilkudniowe dziecko.  W czasie sesji noworodkowych często się zdarza, że maluszek załatwi się na koc. Nie przejmujcie się tym. W takiej sytuacji delikatnie wycieramy maluszka, brudne rzeczy daję do prania i szykuję czyste miejsce do dalszej fotografii. Po każdej sesji noworodkowej, wszystkie wykorzystane akcesoria są prane w proszkach i płynach hipoalergicznych firmy Jelp i Lovela. Zapewnia to komfort maluszka w czasie trwania zdjęć i nie powoduje podrażnień delikatnej skóry noworodka.

sesja noworodkowa Zabrze, Gliwicesesja noworodkowa Zabrze, Gliwice opaski

Wybieracie sesję noworodkową w swoim domu? Zabiorę wówczas ze sobą niezbędne akcesoria, skrzynki, kosze, owijki, koce, czapeczki i opaski. Wszystko to co będzie mi potrzebne by wyczarować dla Was cudowne obrazy. Jednak będzie to sesja troszkę inna od tej w studio. Będzie bardziej lifestyle-owa, będzie widać fragmenty Waszego mieszkania, może pokoik dziecka, jego kącik w Waszym świecie.

Fotografia dziecięca jest kolejną cudowną dziedziną mojej pracy. Wasze dzieciątko umie już siedzieć? A może stawia pierwsze kroki? Obchodzi właśnie swoje urodziny? A może chcecie ofiarować dziadkowi i babci cudowne zdjęcie swoich pociech? Zapraszam na sesję dziecięcą. Możemy spotkać się w studio choć szczerze zachęcam do zdjęć w plenerze. Bo to właśnie w plenerze powstają najpiękniejsze kadry. Dziecko może się bawić, szaleć ze swoim bratem lub siostrą, przytulić się do rodzica, dostać buziaczka od mamy, znaleźć ślicznego kwiatuszka, położyć się na zielonej trawie. Natura jest najpiękniejszym tłem dla naszych dzieci. Pamiętajcie, że fotografia dziecięca ściśle wiąże się z fotografią rodzinną. W czasie moich sesji zawsze wykonuję zdjęcia rodzinne, główni bohaterowie w objęciach mamy, „na barana” u taty, podrzucani aż do nieba, idący z Wami za rękę w stronę zachodzącego słońca. Rozmarzyliście się? Ja też 🙂

Sesja roczkowa to wspaniały pomysł na udokumentowanie jakże ważnego momentu w życiu Waszego dziecka. Pierwsze urodzinki, pierwsze prezenty, pierwszy tort. No właśnie – pierwszy tort. Zachęcam Was do sesji „SMASH CAKE”. Na czym ona polega? Solenizant ubrany w odświętne ubranko dostaje swój pierwszy w życiu tort i może go zjeść 🙂 Je go tak jak potrafi. Rączkami, może łyżeczką, a może po prostu schyli się i będzie wyjadał pyszności wprost z talerzyka. To super doświadczenie dla małego solenizanta a dla Was dużo śmiechu i wspaniała pamiątka w postaci zdjęć dokumentujących roześmianą i brudną od ucha do ucha buzię Waszej pociechy.

sesja roczkowa Zabrze, Gliwicesesja roczkowa Zabrze

Sesje rodzinne, sesje dziecięce, sesje urodzinowe i sesje roczkowe wykonuję w moim studio w Zabrzu lub w plenerze na terenie województwa śląskiego. Do sesji zapewniam odpowiednie akcesoria jak kosze, skrzynki, misy, koce a także ubranka dla dzieci od 3 miesiąca życia do 5 roku życia. W mojej garderobie znajdują się głównie sukienki i opaski dla dziewczynek, a dla chłopców posiadam krawaty, muszki, kamizelki, koszule.

sesja roczkowa Zabrze, Gliwicefotografia dziecięca Śląskfotografia dziecięca Zabrzefotografia dziecięca Gliwicesesja roczkowa GliwiceDominika Siwek Photography - sesja roczkowa Zabrze

Na koniec opowiem Wam o sesji ciążowej. Sesję z brzuszkiem najlepiej jest wykonać w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Brzuszek jest już wtedy ładnie widoczny a mamusia czuje, że rozkwita. Jest to idealny moment, by uwiecznić na zdjęciach rozpromienioną przyszłą mamę. Zachęcam do wykonywania sesji ciążowej razem z partnerem, gdyż to właśnie tatuś staje się podporą rodziny i jej fundamentem. Fotografię brzuszkową wykonuję w studio lub w plenerze. Wybór należy do Was, choć i w tym przypadku skłaniam się w kierunku fotografii plenerowej, która tak wiele ma do zaoferowania. Ja ze swojej strony również przygotuję dla mamusi kilka propozycji do wyboru w postaci sukienek, sweterków, owijek.

Jeśli macie dodatkowe pytania, piszcie, dzwońcie – ja chętnie na wszystkie odpowiem.

A może macie swój pomysł na sesję, której nie opisałam powyżej? Jestem otwarta na propozycje. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, wsłuchuję się w klienta, pracujemy wspólnie, by obrazy, które tworzymy cieszyły mnie jako artystę a przede wszystkim Was, gdyż to Wasza pamiątka na całe życie.