/ Share
Fotografia

Fotografia

Bo czy jest coś piękniejszego niż cud narodzin i malutka istota ludzka, która dopiero co przyszła na świat?

Fotografia jest moim życiem a motywacją Wasza radość, którą czujecie odbierając pamiątki z sesji rodzinnych, ciążowych, noworodkowych, dziecięcych.


Pracuję na terenie województwa śląskiego, w miastach: Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Ruda Ślaska, Chorzów, Katowice, Pyskowice, Rybnik.

 .

Sesja noworodkowa


Fotografia noworodkowa jest tym, co kocham najbardziej. Oddajecie w moje ręce Wasz największy skarb, bym mogła dla Was wyczarować obraz, który będzie pamiątką na całe życie. Te malutkie paluszki, pomarańczowe noski, wydęte policzki, sterczące włoski, ciało, które jeszcze pamięta pozycję embrionalną i fałdki skóry, które są przecudowne. Dziękuję Wam za zaufanie, którym mnie obdarzacie. A ja staram się najbardziej jak mogę, by ta wyjątkowa sesja była niezapomnianym wspomnieniem i by powstały zdjęcia, które będą pamiątką na całe życie. Zapamiętam dla Was ideał małego Stworzenia.

Sesję noworodkową najlepiej zamówić już w czasie ciąży, a po porodzie uzgodnić tylko dokładny termin zdjęć. Wówczas nie musicie się martwić dostępnością terminów, uzgadnianiem szczegółów a jedynie pamietać, by napisać do mnie krótką informację, że Wasz Maluszek jest już na świecie. Fotografię noworodkową wykonuję od 5 do 20 dnia życia dziecka. Jest to okres, gdy dziecko przesypia większą część dnia a jego ciało pamięta jeszcze pozycje embrionalne. Sesje noworodkowe wykonuję w moim studio w Zabrzu lub w domu klienta na terenie miasta Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Katowice, Pyskowice, Rybnik (województwo śląskie).

Zawsze przed dniem sesji noworodkowej staram się telefonicznie uzgodnić z rodzicami kolory przewodnie, które będą otaczały naszego małego modela. Omawiamy szczegóły, opowiadam, jak należy się przygotować, co zabrać ze sobą, odpowiadam na pytania. Ja do sesji przygotowuję się dzień wcześniej. Wybieram niezbędne rekwizyty oraz akcesoria w uzgodnionych wcześniej kolorach. Dobieram kocyki, owijki, czapeczki, opaski tak, by wszystko ze sobą współgrało i by cieszyło Wasze oko. W dniu sesji zawsze jestem wypoczęta i zdrowa.

W studio panuje odpowiednia temperatura na poziomie 24-25 stopni Celsjusza. W bezpiecznej odległości od dzieciątka stoi nagrzewacz powietrza. Zapewnia on odpowiednią temperaturę, by mały model mógł spokojnie spać, gdy my malujemy jego portrety. W trakcie wykonywania zdjęć Wy się relaksujecie mając dostęp do mini bufetu. Pamiętajcie, że sesja noworodkowa może trwać 3 godziny, ale może się też przedłużyć do 5 godzin. To dziecko dyktuje tempo sesji, wyznacza kiedy możemy pracować a kiedy jest przerwa na mleczko i toaletę. W czasie sesji noworodkowej panuje przyjazna i spokojna atmosfera, tu nikt nie patrzy na zegarek.

Usługa obejmuje kadry samego dziecka jak i dziecka z rodzicami i/lub rodzeństwem. Piękną pamiątką jest zdjęcie, na którym rodzice tulą w ramionach swoje kilkudniowe dziecko.  Prozę rodziców, by na potrzeby zdjęć zabrali ze sobą jasne/białe lub czarne ubranie bez napisów, emblematów, nadruków. Dla dziecka należy zapakować pieluszki, smoczek uspokajacz oraz pokarm.

W czasie sesji noworodkowych często się zdarza, że maluszek załatwi się na koc. Nie przejmujcie się tym. W takiej sytuacji delikatnie wycieramy maluszka, brudne rzeczy daję do prania i szykuję czyste miejsce do dalszej fotografii. Po każdej sesji noworodkowej, wszystkie wykorzystane akcesoria są prane w proszkach i płynach hipoalergicznych firmy Jelp i Lovela. Zapewnia to komfort maluszka w czasie trwania zdjęć i nie powoduje podrażnień delikatnej skóry noworodka.

Wybieracie sesję noworodkową w swoim domu? Zabiorę wówczas ze sobą niezbędne akcesoria, skrzynki, kosze, owijki, koce, czapeczki i opaski. Wszystko to co będzie mi potrzebne by wyczarować dla Was cudowne obrazy. A może chcecie, bym uchwyciła dla Was pierwsze wspólne chwile, gdy dziecko pojawia się w domu. Sesja lifestyle-owa, bez rekwizytów, skrzynek, mis a jedynie naturalne otoczenie dziecka, jego kącik, łóżeczko, fotel mamy, w którym karmi, bezpieczne ramiona taty, który tuli i całuje. Tutaj skupiamy się na Was, na Waszej bliskości i naturalności.

sesja noworodkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja noworodkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja noworodkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja noworodkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybnik

Sesja dziecięca / rodzinna


Fotografia dziecięca jest kolejną cudowną dziedziną mojej pracy. Wasze dziecko umie już podpierać się na rączkach? Potrafi siedzieć? A może stawia pierwsze kroki? Obchodzi właśnie swoje urodziny? A może chcecie ofiarować dziadkowi i babci cudowne zdjęcie swoich pociech? Zapraszam na sesję dziecięcą. Możemy spotkać się w studio choć szczerze zachęcam do zdjęć w plenerze. Bo to właśnie w plenerze powstają najpiękniejsze kadry. Dziecko może się bawić, szaleć ze swoim bratem lub siostrą, przytulić się do rodzica, dostać buziaczka od mamy, znaleźć ślicznego kwiatuszka, położyć się na zielonej trawie. Natura jest najpiękniejszym tłem dla naszych dzieci. Pamiętajcie, że fotografia dziecięca ściśle wiąże się z fotografią rodzinną. W czasie moich sesji zawsze wykonuję zdjęcia rodzinne, główni bohaterowie w objęciach mamy, „na barana” u taty, podrzucani aż do nieba, idący z Wami za rękę w stronę zachodzącego słońca. Rozmarzyliście się? Ja też 🙂

sesja dziecięca - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja dziecięca - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja dziecięca - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja dziecięca - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybnik

Sesja roczkowa to wspaniały pomysł na udokumentowanie jakże ważnego momentu w życiu Waszego dziecka. Pierwsze urodzinki, pierwsze prezenty, pierwszy tort. No właśnie – pierwszy tort. Zachęcam Was do sesji „SMASH CAKE”. Na czym ona polega? Solenizant dostaje swój pierwszy w życiu tort i może go zjeść 🙂 Je go tak, jak potrafi. Rączkami, może łyżeczką, a może po prostu schyli się i będzie wyjadał pyszności wprost z talerzyka. To super doświadczenie dla małego solenizanta a dla Was dużo śmiechu i wspaniała pamiątka w postaci zdjęć dokumentujących roześmianą i brudną od ucha do ucha buzię Waszej pociechy.

sesja roczkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja roczkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybniksesja roczkowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybnik

Sesje rodzinne, sesje dziecięce, sesje urodzinowe i sesje roczkowe wykonuję w moim studio w Zabrzu lub w plenerze na terenie województwa śląskiego. Do sesji zapewniam odpowiednie akcesoria jak kosze, skrzynki, misy, koce a także ubranka dla dzieci od 3 miesiąca życia do 5 roku życia. W mojej garderobie znajdują się głównie sukienki i opaski dla dziewczynek, a dla chłopców posiadam krawaty, muszki, kamizelki, koszule.

sesja roczkowa Zabrze, Gliwicefotografia dziecięca Śląskfotografia dziecięca Gliwicesesja roczkowa Gliwice

Sesja ciążowa


Sesję z brzuszkiem najlepiej jest wykonać w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Brzuszek jest już wtedy ładnie widoczny a mama czuje, że rozkwita. Jest to idealny moment, by uwiecznić na zdjęciach rozpromienioną przyszłą mamę. Zachęcam do wykonywania sesji ciążowej razem z partnerem, gdyż to właśnie tata staje się podporą rodziny i jej fundamentem. Fotografię brzuszkową wykonuję w studio lub w plenerze. Wybór należy do Was, choć i w tym przypadku skłaniam się w kierunku fotografii plenerowej, która tak wiele ma do zaoferowania. Ja ze swojej strony również przygotuję dla mamy kilka propozycji do wyboru w postaci sukienek, sweterków, owijek. Szczegóły sesji uzgodnimy przed jej dniem, by sesja spełniła Wasze oczekiwania, i by Wasze zdjęcia przynosiły Wam cudowne wspomnienia na całe życie.

sesja ciążowa - zabrze, gliwice, katowice, chorzów, ruda śl, tarnowskie góry, pyskowice, rybnik


Jeśli macie dodatkowe pytania, piszcie, dzwońcie – ja chętnie na wszystkie odpowiem.

A może macie swój pomysł na sesję, której nie opisałam powyżej? Sesja kobieca, biznesowa, reportaż z Chrztu św, pamiątka Pierwszej Komunii św? Jestem otwarta na propozycje. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie, wsłuchuję się w klienta, pracujemy wspólnie, by obrazy, które tworzymy cieszyły mnie jako artystę a przede wszystkim Was, gdyż to Wasza pamiątka na całe życie.